
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 7 |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 900 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 62 dB |
| Operating Supply Current | 20 mA |
| -3db Bandwidth | 60 MHz |
| Input Bias Current | 10 µA |
| Output Current per Channel | 1.2 A |
| Gain Bandwidth Product | 60 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 15 V |
| Min Dual Supply Voltage | 5 V |
| Voltage Gain | 68 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 60 dB |
| Input Voltage Noise Density | 3.6 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 4 days ago) |
| Amplifier Type | Video Amplifiers |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
